About Us

• Ideali lokacinė vieta: miesto centras, senamiestis (bažnyčios, muziejai, teatrai, parduotuvės, kavinės / restoranai, naktiniai klubai).

• Ramus ir jaukus vidinis kiemelis su galimybe 1 automobilį parkuoti nemokamai arba  parkingas gatvėje.

• Gerai įrengti, erdvūs kambariai su baldais. Virtuvė su visa buitine technika ir apyvokos daiktais, rūkomasis, rekuperacija, 3 miegamieji, pramogų salė su pulu ir stalo futbolu, SPA zona (pirtis, jakuzzi, dušai, šalto vandens kubilas), 2 tualeto kambariai, kabeline TV, nemokamas spartus bevielis interneto ryšys, multimedia, garso aparatūra.

 

Atstumai :

• Vilniaus Senamiestis – 0,4 km, 6 min. pėsčiomis

• Vilniaus Tarptautinis oro uostas - 5 km, 10 min. automobiliu

• Vilniaus Autobusų stotis - 1,6 km

• Vilniaus Geležinkelio stotis - 1,6 km

• Prekybos centras (Mindaugo g. dirba 24/7) - 0,3 km

• Bankas – 0,3 km

Šiek tiek apie miesto dalį ir pastatą, kuriame randasi apartamentai.

 

     Dabartinė J.Basanavičiaus gatvė nuo seno žinoma kaip Didžioji Pohulianka. Ši gatvė jungė senamiestį su traktu į Kauną bei Trakais. Didžiosios Pohuliankos vietovardis apėmė teritoriją iki dabartinės Kalinausko gatvės (Mažoji Pohulianka).

1875 m. parengtas naujas Vilniaus miesto raidos planas. Naujamiestyje pagal to meto reikalavimus nutiestos tiesios ir plačios gatvės, tame tarpe ir Kaukazo gatvė (dabartinė Mindaugo) kertanti J.Basanavičiaus gatvę.

Pohulianka Vilniaus miestui atiteko tuomet, kai 1440 m. Kazimieras Jogailaitis padovanojo miestui didelį lauką, kuris iš tauro kalno pusės jungėsi prie Lukiškių priemiesčio. Iki XIX a. šioje vietoje augo daržai ir sodai. Pastatų buvo mažai, daugiausia įkalnėje.

Didžioji Pohulianka turi dvejopą reikšmę. Pirmiausia, tai slaviško žodžio vertimas, reiškiantis pasivaikščiojimą. Mat nuo seno miestiečiai pamėgo laisvalaikį leisti šioje vaizdingoje vietoje. Kitas galimas pavadinimo variantas kyla nuo čia buvusios garsios užmiesčio smuklės, kurioje vykdavo audringos miestiečių ir miesto svečių linksmybės. Beje kavinė šioje vietoje yra iki šiol.

   1856 m., pirmojo vadovo po Vilnių autorius Adomas Honoris Krikoras rašė: „O dabar – į Pohulianką. Šis priemiestis atviras ir linksmas, tik kelias labai smėlėtas, o už miesto jis kyla vis aukščiau. Kairėje gatvės pusėje yra pylimas su patogiu pėsčiųjų alėja... Toliau eidami medžiais apsodinta Pohuliankos gatve užkardos link, matome kelis dailius medinius ir mūrinius namus su sodais... Čia kadaise stovėjo Pohulianka vadinamas namas, kuriame buvo smuklė“

   XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, prasidėjus pramonės pakilimui, Pohuliankos priemiestyje sukruto statybos.

Šioje vietoje gyvenamuosius namus ėmė statydintis,  gydytojai, architektai. Vėliau čia pradėjo kurtis svarbios įstaigos, mokyklos. 1910-11 m. Didžiosios Poguliankos g. 6 buvo įsikūrusi laikraščio Gazeta 2-Grosze redakcija. Vėliau tame pačiame name apie 1910-15 m. veikė Borucho Brudnerio fotoateljė.

   1900-01 m. buvo pastatyti Viktorijos saldainių fabriko savininko Izraelio Bunimovičiaus rūmai (J. Basanavičiaus g. 5), kuriuos projektavo K. Korojedovas. Ignatijaus Paračevskio name (J. Basanavičiaus g. 12), pastatytame 1900-02 m. pagal K. Korojedovo projektą, buvo įsikūrusi Valstybės kontrolė; 1903 m. buvo pastatyta Polesės geležinkelių valdyba (Mindaugo g. 12/J. Basanavičiaus g. 14); 1913 m. – Lenkų teatras (J. Basanavičiaus g. 13); 1913 m. Romanovų paminklinė cerkvė (J. Basanavičiaus 27). Gatvės pabaigoje stovėjo buvusi miesto sargybinė, kitoje pusėje Šv. Jackaus koplytėlė.

   XIX a. gale didžioji kvartalo dalis, įskaitant valdą kur yra apartamentai, priklausė žydų tautybės asmeniui Giršai Moišui Jakovui. J. Basanavičiaus 16 g. namo statybos laikotarpis: 1860 - 1914 m., stilius: Eklektika. Leidimą pastatų statyboms Vilniaus miesto valdyba savininkui išdavė 1897 m. balandžio 8 d. Jame pasakyta, kad H.M. Jakovui leidžiame sklype prie Pohuliankos ir Kaukazo gatvių statyti trijų aukštų mūrinį namą su balkonais. Prasidėjusi statyba1897 m. rugpjūčio mėn. dėl neaiškių priežasčių kurį laiką buvo nutraukta. Greičiausiai tai atsitiko dėl įvykusio gaisro. 1900 m. lapkričio 27 d. išlikęs miesto architekto A.Kleino pranešimas Vilniaus žemės bankui. Jame rašoma, kad nukentėjusio nuo gaisro pastato sutvarkymas ir remonto darbai beveik baigti. Pastatas šiuo metu yra saugesnis nei prieš gaisrą, nes įrengtos ugniasienės, o visuose rūsiuose išmūrytos skliautinės perdangos. Nuo pat pradžių namas buvo gyvenamasis. Butai buvo nuomojami įvairiems miesto gyventojams. Iš dabartinės Mindaugo gatvės pusės buvo įsikūrusi privati akių ligoninė, kuri veikė iki I pasaulinio karo. Vokiečiams okupavus Vilnių, name kurį laiką buvo „Ryto“ draugijos įkurta lietuvių gimnazija. Šiame name vaikystę praleido prancūzų literatūros šviesulys Romanas Gary.

   Gatvė mena garsius vardus: čia, gyveno legendinis gydytojas Cemachas Šabadas, filantropas Juzefas Montvila, Žydų mokslo instituto (IJVO) direktorius Maksas Vainraichas. Miesto teatre 1917 m. posėdžiavusi Lietuvių konferencija išrinko Lietuvos Tarybą.

1939 m. Lietuvai atgavus savo senąją sostinę, gatvė pavadinta J. Basanavičiaus vardu.

Apartamentų interjeras

  Apartamentai įkurti 2014 m., prieš tai patalpos buvo apleistos. Sovietmečiu name buvo atlikta didelė cokolinio aukšto rekonstrukcija- paverčiant slėptuvėmis: perdarytos senosios lubų pertvaros (išlietas betono monolitas) sumūrytos vidinės pertvaros, panaikinti langai į kiemo pusę, gruntas sutvirtintas smėliu ir storu betono sluoksniu. Vidinis kiemas buvo užpiltas storu smėlio ir žemių sluoksniu (cokolinį aukšta palaidojant po žemėmis).

Remontuojant patalpas buvo iš naujo išvedžiota šiuolaikinė rekuperacinė ventiliavimo sistema, pakeisti seni nuotekų ir vandentiekio vamzdžiai, atnaujinta visa elektros instaliacija, patalpose paliktos autentiškos slėptuvės durys. Apartamentus įrengęs  dizaineris stengėsi sukurti šviesią ir jaukią atmosferą.